Podróż rozpoczęła się szczęśliwie, przy błękitnym niebie i spokojnym morzu.

Weszli za nią na pokład. Dym i domy zniknęły, a statek znajdował się na szerokiej przestrzeni morza, bardzo świeżego i czystego, choć bladego we wczesnym świetle. Zostawili zabłocony Londyn. Bardzo cienka linia cienia zwężała się na horyzoncie, ledwie na tyle gruba, by wytrzymać ciężar Paryża, który jednak na niej spoczywał. Byli wolni od dróg, wolni od ludzi, i ta sama radość z wolności ogarnęła ich wszystkich.

Statek płynął spokojnie przez małe fale, które uderzały w niego, a potem rozchodziły się jak musująca woda, pozostawiając po obu stronach niewielką granicę bąbelków i piany. Bezbarwne październikowe niebo było cienko zachmurzone, jakby przez smugę dymu z ogniska, a powietrze było cudownie słone i rześkie. Rzeczywiście było zbyt zimno, by stać w miejscu. Pani Ambrose objęła ramieniem swego męża, a gdy ruszyli, można było poznać po sposobie, w jaki jej pochylony policzek zwrócił się ku jego, że ma coś prywatnego do zakomunikowania.

Zbliżenie na wyschniętą, spękaną ziemię.

Przykładowy blok

Drzewa są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Z drzew wytwarza się podobno ponad 10 000 produktów. Dzięki chemii ze niewielkich stosów drewna powstają chemikalia, tworzywa sztuczne i tkaniny, które były nie do wyobrażenia, gdy topór po raz pierwszy ściął teksańskie drzewo. 

Virtual Tour

Get a virtual tour of the museum. Ideal for schools and events.

Current Shows

Stay updated and see our current exhibitions here.

Useful Info

Get to know our opening times, ticket prices and discounts.

Skip to content