News zdjęcie id 742

W Gminie Jarosław aplikacja przypomni o zbiórce odpadów i wyjaśni jak je segregować

   Gmina zachęca do korzystania z bezpłatnej aplikacji ECO Harmonogram, która jest nieocenionym pomocnikiem przy domowym gospodarowaniu odpadami w codziennym życiu.

Dla mieszkańców Gminy Jarosław została uruchomiona bezpłatna aplikacja Eco Harmonogram, dzięki której mieszkańcy mogą zwiększyć swoją świadomość w zakresie segregacji odpadów czym realnie przyczynia się do zwiększania współczynnika sortowania odpadów w gminie.

Władze Gminy Jarosław wychodząc naprzeciw problemom związanym z segregacją odpadów, podpisały umowę współpracy z Eco Harmonogram i gorąco zachęcają swoich mieszkańców do instalowania na swoich telefonach aplikacji, która jest darmowa i można pobrać ją ze sklepu odpowiedniego dla systemu, w jakim pracuje nasz smartfon: Android, Windows Phone, iOS.

Usługa posiada szereg udogodnień dla mieszkańców:

– dzięki wyszukiwarce odpadów mieszkaniec ma pod ręką odpowiedzi gdzie powinien wyrzucić konkretny odpad.

– przypomni o terminie wywozu odpadów oraz poinformuje jeśli harmonogram ulegnie zmianie,

– pokaże szczegółowe opisy co wrzucać, a czego nie do poszczególnych pojemników/worków,

– szczegółowy opis gminnego PSZOK (punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych) oraz co zrobić z odpadami niebezpiecznymi.

 

 

 
.

Skip to content