Dożynki wiejskie w Tuczempach

We wtorkowe popołudnie 15 sierpnia w Tuczempach odbyły się dożynki wiejskie, które rozpoczęły się mszą świętą w parafialnym kościele, pod przewodnictwem księdza proboszcza Zygmunta Balawendra. Następnie dożynkowy korowód przeszedł z kościoła na stadion sportowy, gdzie miała miejsce dalsza część dożynek. Gościom czas umilał zespół „Biesiada”. Podziękowałam rolnikom za trud jaki wkładają w pracę na roli. Oprócz mnie Gminę Jarosław reprezentowali Przewodniczący Rady Gminy Antoni Gwóźdź wraz z małżonką, Skarbnik Gminy Jarosław Tomasz Głąb. Organizatorem dożynek był sołtys wsi Tuczempy Krzysztof Czubocha wraz z radą sołecką, piękny dożynkowy wieniec wykonał Klub Seniora, słodkości przygotowali: Stowarzyszenie Miłośników Tuczemp, Koło Gospodyń Wiejskich i Klub Seniora.

Skip to content