Tuczempystały się centrum kultury i folkloru polonijnego.

W słoneczną niedzielę 16 lipca,  Tuczempy stały się centrum kultury i folkloru polonijnego.

Wraz ze Stowarzyszeniem Miłośników Tuczemp, Gmina Jarosław na swojej ziemi, gościła Zespół Polonijny ” ŁOWICZ” z Edmonton w Kanadzie, który od wielu lat kultywuje polskie tradycje, tańce i śpiew.

W przerwach występów, zaproszonym gościom i mieszkańcom Tuczemp czas umilała Kapela Ludowa z Gniewczyny Łańcuckiej.

Wśród gości mieliśmy zaszczyt powitać Panią Minister Annę Schmidt, Panią Marszałek Województwa Podkarpackiego Annę Huk, Pana Posła Mieczysława Kasprzaka, Wójta Gminy Jarosław Panią Elżbietę Grunt,  Pana Przewodniczącego Rady Gminy Antoniego Gwoździa, Księdza Proboszcza Zygmunta Balawender oraz Sołtysa wsi Tuczempy Pana Krzysztofa Czubocha.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z relacją zdjęciową.