115-lecie utworzenia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Morawsku

W sobotę 13 maja Wójt Gminy Jarosław Elżbieta Grunt uczestniczyła w uroczystości 115-lecia utworzenia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Morawsku, która doznała niezwykłego wyróżnienia za zasługi, jakie położyła dla umocnienia ochrony przeciwpożarowej na terenie swojego działania. Nadane jej zostało odznaczenie pożarnicze, tj. Złoty Znak Związku OSP RP. Kolejnym bardzo ważnym punktem jubileuszu było poświęcenie przez księdza proboszcza Andrzeja Bujnego pojazdu ratowniczo-gaśniczego Mitsubishi Fuso Canter, który przekazałam wraz z Wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej Anną Schmidt. Zakup pojazdu nie byłby możliwy gdyby nie dotacja rządowa w wysokości 200.000,00 zł oraz dotacja ze strony Gminy Jarosław w wysokości 242.308,00 zł.

Gospodarzom jubileuszu gratulowali znamienici goście, m. in.: Wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej Anna Schmidt, Poseł na Sejm RP Mieczysław Kasprzak, Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Anna Huk, Komendant Powiatowy PSP w Jarosławiu st. bryg. Krzysztof Kowal, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP druh Stanisław Górski. Oprawę muzyczną  zapewniła Strażacka Orkiestra Dęta, a późnym popołudniem odbył się festyn dla mieszkańców.

Jeszcze raz gratuluję i składam najlepsze życzenia! Bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Ogromne podziękowania za poświęcenie w ochronie życia i mienia ludzkiego, za zaangażowanie i gotowość do niesienia pomocy. Niech Św. Florian otacza Was swoją opieką w wypełnianiu strażackiej powinności, a ta trudna służba niech będzie dla Was źródłem satysfakcji i powodem do dumy.