Przetarg na modernizację ulicznego oświetlenia hybrydowego na terenie Gminy Jarosław rozstrzygnięty

Na terenie Gminy Jarosław przeprowadzone zostaną prace mające na celu przebudowę oświetlenia hybrydowego, zintegrowanie z inteligentnym systemem sterowania w celu uzyskania zagwarantowanego efektu energetycznego oraz zapewnienie określonego standardu oświetlenia. Projekt obejmuje likwidację w całości wyeksploatowanych urządzeń oświetlenia hybrydowego o dość niskich parametrach technicznych i oświetleniowych i posadowienie nowoczesnych energooszczędnych lamp typu LED wraz z budową nowych słupów z oprawami LED oraz montaż systemu sterowania oświetleniem i włączenie do istniejącego systemu zarządzania oświetleniem opraw LED.

Oprócz wymiany oświetlenia hybrydowego nastąpi modernizacja oświetlenia ulicznego na drogach publicznych i wewnętrznych w Gminie Jarosław, w liczbie ponad 300 sztuk wyeksploatowanego oświetlenia ulicznego. Dzięki realizacji wymiany opraw na istniejącym oświetleniu uzyskamy realne oszczędności, bowiem doskonale widzimy jak wyglądają obecnie ceny energii. Wymierną korzyścią będzie zapewnienie dobrej jakości oświetlenia, za które finalnie zapłacimy znacznie mniej niż za obecne sodowe. Tym samym poprawimy bezpieczeństwo mieszkańców stosując nowoczesne, kompleksowe rozwiązania techniczno-technologiczne, przy okazji ograniczając redukcję zużycia energii elektrycznej, optymalizację czasu pracy urządzeń i zmniejszenie kosztów utrzymania systemu oświetlenia ulicznego.

Na całość zadania Gmina Jarosław uzyskała dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 4.995.000,00 zł, gmina do zadania zabezpieczyła wymagane 5% od uzyskanego dofinansowania. Wykonawcą inwestycji będzie Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „ELEKTROSPRZĘT” A. A. Graboń. Modernizacja oświetlenia nastąpi w ramach systemu „Projektuj-buduj”, czyli bez obowiązku zmiany umowy, jeśli  zmienią się warunki bądź techniczne możliwości. Przykładem, że możemy zaoszczędzić na energii jest Munina, gdzie z powodzeniem działa nowoczesne oświetlenie LED. Wsłuchując się w głosy mieszkańców, którzy wielokrotnie utyskują na problemy z hybrydami szukaliśmy rozwiązania problemu. Pozyskane dofinansowanie pozwoli rozwikłać ten problem.

Na modernizację oświetlenia, czyli wymianę opraw wykonawca ma 60 dni, natomiast część związana z likwidacją hybryd zostanie ukończona najpóźniej do końca maja 2024 roku.

 

 

 

 

.

Skip to content