Informacja dla mieszkańców w sprawie nowobudowanego przedszkola w Sobiecinie

Szanowni Mieszkańcy

W związku z docierającymi do Urzędu Gminy licznymi informacjami o bardzo dużym zainteresowaniu rozpoczęciem działalności przez nowobudowane Przedszkole w Sobiecinie, chciałabym przekazać bieżące informacje na ten temat.

Aktualnie trwają prace budowlane, których zakończenie planowane jest na lipiec tego roku. Ze względu na konieczność zakończenia prac budowlanych oraz odpowiedniego wyposażenia i zatrudnienia kadry, nie jest jeszcze możliwe przeprowadzanie naboru do przedszkola. O planowanym terminie naboru będziemy Państwa informować na stronach internetowych urzędu gminy oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Surochowie. Nabór do oddziału żłobkowego również się jeszcze nie odbył, planowany termin rozpoczęcia działalności żłobka to styczeń 2024 roku. Dokładamy wszelkich starań aby te terminy zostały dochowane.

Budowa przedszkola to jedna z najważniejszych inwestycji, jakie rozpoczęto w 2022 roku na terenie gminy. Przedszkole będzie miało trzy oddziały tj. będziemy mogli do niego przyjąć 75 dzieci, zostanie wyposażone w niezbędne sprzęty i pomoce dydaktyczne, aby umożliwić dzieciom wszechstronny rozwój. W ramach inwestycji zostanie także wybudowany plac zabaw z nawierzchnią bezpieczną poliuretanową oraz taras zewnętrzny i wygodne parkingi dla rodziców.

Naszym celem jest zapewnienie dzieciom właściwych warunków rozwoju fizycznego, umysłowego, emocjonalnego i społecznego oraz pomoc pracującym rodzicom w zapewnieniu dzieciom opieki wychowawczej.

Zachęcamy do regularnego odwiedzania stron internetowych urzędu gminy oraz szkoły w Surochowie, gdzie pojawią się wszelkie aktualne informacje dotyczące otwarcia nowego przedszkola oraz naboru dzieci. W przypadku jakichkolwiek pytań, zachęcamy do kontaktu z urzędem gminy lub szkołą w Surochowie.

Dziękujemy za zainteresowanie i cierpliwość w oczekiwaniu na otwarcie nowego przedszkola.

Z poważaniem,

Wójt Gminy Jarosław – Elżbieta Grunt

 

 

 

 

.

 

Skip to content