Dołącz do nas – projekt „Trenuj jak żołnierz” wystartował.

Projekt „Trenuj jak żołnierz” skierowany jest do osób, które mają ukończone 18 lat i nie więcej niż 55 lat, posiadają wyłącznie obywatelstwo polskie, są bez przeszkolenia wojskowego, nie składały przysięgi. Jest rozwinięciem popularnego  projektu „Trenuj z wojskiem”. Najnowsza propozycja MON zachowuje swój unikatowy charakter, szkolenia są bezpłatne, otwarte i nastawione na dobre doświadczenia. Celem projektu jest szerokie przeszkolenie uczestników oraz budowanie potencjału rezerw Wojska Polskiego.

 

„Trenuj jak żołnierz” umożliwia ochotnikom zgłoszenie się na 16-dniowe szkolenie wojskowe, które będzie prowadzone w uelastycznionej – dwuetapowej formule. Pierwszy z nich to 2-dniowe poznanie jednostki i wojska, drugi to 14-dniowe szkolenie w czasie wakacji – w trakcie całego cyklu uczestnik nauczy się podstawowych umiejętności wojskowych m.in. posługiwania się bronią i strzelania, taktyki, terenoznawstwa, przetrwania w trudnych warunkach, walki wręcz, łączności i podstaw musztry. Pierwszy etap który pozwoli zapoznać się z wojskiem i jednostką, rozpocznie się w weekendy majowe: 6-7 i 13-14 maja, zaś szkolenie właściwe będzie prowadzone między 16-29 lipca i 6-19 sierpnia. Szkolenie prowadzone jest w oparciu o infrastrukturę 30 jednostek wojskowych na terenie całego kraju – zgłaszający może wybrać dowolną z nich. Na podkarpaciu projekt realizują jednostki 21. Brygady Strzelców Podhalańskich:

  • 6-7 maja i 6-19 sierpnia   –    16. batalion saperów z Niska,
  • 13-14 maja i 16-29 lipca   –   14. dywizjon artylerii samobieżnej z Jarosławia.

 

W trakcie trwania szkolenia jednostki wojskowe zapewniają wyżywienie, zakwaterowanie, wyposażenie i ubezpieczenie. Dodatkowo każdemu szkolącemu przysługuje wynagrodzenie jako szeregowemu żołnierzowi rezerwy w wysokości 130 zł za dzień szkolenia. Szkolenie kończy się złożeniem przysięgi wojskowej i wejściem do pasywnej rezerwy Wojska Polskiego.

 

ZAPISZ SIĘ: https://trenujjakzolnierz.wp.mil.pl/

Czekamy na Ciebie

Satysfakcja gwarantowana! #TrenujJakŻołnierz

 

Dodatkowe informacje dostępne w WCR Jarosław pod nr tel. 261 165 209, 261 165 254

 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Skip to content